Виставка «Відроджені шедеври з музейних скарбниць України»

У травні 2008 року відзначається 70-річчя діяльності Національного науково-дослідного реставраційного центру України – найстарішого та найавторитетнішого реставраційного закладу держави.
З цієї нагоди провадиться ряд заходів, серед яких – масштабна виставка «Відроджені шедеври з музейних скарбниць України», урочисте відкриття якої відбудеться 28 травня 2008 року о 17:00 у Національному музеї Тараса Шевченка.
На виставці представлено результати наукових досліджень, консервації та реставрації унікальних пам'яток історії й культури національного і світового значення з Музейного фонду України.
Експозиція репрезентує твори живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, рукописи, документи, що були відреставровані багатопрофільними спеціалістами ННДРЦУ.
Рівень виконаних консерваційно-реставраційних робіт віддзеркалює розмаїття використовуваних художниками-реставраторами традиційних, сучасних та перспективних матеріалів, класичних заходів та технологій, оригінальних методик, розроблених фахівцями спільно з науковцями Центру, а також адаптованих методичних розробок провідних реставраційних закладів світу.
У виставці беруть участь провідні художники-реставратори Центру та трьох його філій у Львові, Одесі, Харкові. Переважна більшість фахівців має вищу спеціальну реставраційну освіту та унікальний багаторічний досвід практичної роботи з музейними експонатами.
Хоча на виставці представлена лише невелика частина шедеврів, урятованих і повернутих до життя фахівцями Центру за 70 років, вона дає уявлення про досягнення української школи реставрації музейних цінностей.
Експоновані пам'ятки входять до колекцій Національного художнього музею України, Національного музею літератури України, Національного музею історії України, Національного музею Тараса Шевченка, Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Київського музею російського мистецтва, Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І. Яворницького, Львівського історичного музею, донецького, кіровоградського, запорізького, луганського, миколаївського та інших музеїв.
Виставка працюватиме з 24 травня до 15 серпня 2008 року в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка за адресою: Київ, бульвар Т. Шевченка, 12.
Час роботи: з 10:00 до 17:30 щодня, вихідний день – понеділок.
Контактні телефони: 246-41-62; 234-63-90; 234-51-21.

Источник: Національний науково-дослідний реставраційний Центр України

Залишити відповідь